Doradca rynku nieruchomości – poznaj

Doradca rynku nieruchomości – poznaj

Wyższe wykształcenie nie jest potrzebne do tego, aby móc wykonywać pracę doradcy rynku nieruchomości w Warszawie lub w innym polskim mieście. Firmy poszukujące osób, które mogą wykonywać ten zawód zwykle wymagają minimum wykształcenia średniego.

Warto wiedzieć również o tym, że w 2013 roku przeprowadzono deregulację tego zawodu. Od tej pory nie trzeba już posiadać licencji pośrednika nieruchomości, aby móc pracować w tej branży. Doradca musi za to posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej znane jako OC. W przypadku poważnego błędu popełnionego przez agenta jego klient może otrzymać odszkodowanie, które będzie pochodzić właśnie z OC. W Warszawie praktycznie się to nie zdarza, ponieważ na lokalnym rynku pracują znakomici specjaliści nie popełniający poważnych błędów. Trzeba również wspomnieć o tym, że w stolicy można liczyć na najwyższe zarobki, jeśli chodzi o tę branżę w Polsce.

Osoba pracująca w zawodzie doradcy rynku nieruchomości powinna posiadać naturalną umiejętność nawiązywania i późniejszego utrzymywania relacji. Mówiąc prościej agent musi umieć dogadać się z klientem. Praca w tej branży polega zarówno na rozmowach z klientami, jak również przygotowywaniu niezbędnych dokumentów. Z tego powodu konieczne wydaje się tutaj posiadanie umiejętności obsługi programów biurowych, takich jak Excel.

Osoba pracująca jako agent nieruchomości musi także umieć zorganizować sobie czas pracy w taki sposób, aby wykonać wszystkie zlecone jej zadania. Pracodawcy chętnie zatrudnią osobę, która potrafi prowadzić negocjacje. Czasem okazuje się, że mieszkanie zostanie sprzedane dopiero po przeprowadzeniu wielu konsultacji z zainteresowanym jego zakupem klientem. Doradca rynku nieruchomości w Warszawie musi cierpliwie prowadzić rozmowy oczekując na korzystny z jego punktu widzenia ich finał. Nie każdy posiada takie umiejętności. Nie jest to więc praca dla każdego.

Więcej: https://arcydoradcy.pl/poradnik/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *