Pozew o rozwód, skutecznie

Pozew o rozwód, skutecznie

Podjęcie decyzji o rozwodzie należy do najtrudniejszych kroków, jakie wykonujemy w swoim życiu. Na pewno zgodzą się z tym również mieszkańcy Lublina i jego okolic.

Kiedy jednak uznasz, że nie ma już innego wyjścia wiedz o tym, że konieczne będzie dopełnienie wielu formalności. Jeżeli wychowujesz niepełnoletnie dzieci, sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana. W takim przypadku obie strony na pewno doświadczą silnych emocji. Będą one towarzyszyć rozstającej się parze także podczas ustalania takich kwestii, jak podział majątku czy też nałożenie na jedną ze stron obowiązku alimentacyjnego.

Nie jest konieczne korzystanie z pomocy adwokata w trakcie trwania procedury. Wydaje się jednak, że skorzystanie z takiej opcji jest znacznym ułatwieniem i może pomóc w szybszym doprowadzeniu do finału sprawy. Procedura zostanie wszczęta wtedy, gdy we właściwym sądzie zostanie złożony pozew o rozwód. Aby pismo zostało przyjęte musi zawierać oznaczenie sądu, do którego jest kierowane.

Wymogiem formalnym jest umieszczenie w tym dokumencie danych osobowych małżonków. Chodzi tutaj m.in. o PESEL. Pozew o rozwód złożony w sądzie w Lublinie może zawierać zarówno wniosek o jego przeprowadzenie bez orzekania o winie, jak również orzeczenie wyłącznej winy drugiego małżonka. W pozwie może się również znaleźć żądanie ustanowienia obowiązku alimentacyjnego. Kolejny etap procedury obejmuje przygotowanie uzasadnienia zawierającego szczegółowy opis okoliczności, w jakich doszło do rozkładu pożycia małżeńskiego. Powinny zostać tutaj poruszone również inne kwestie o ile mają znaczenie w przypadku danej sprawy. Jesteś mieszkańcem Lublina lub jego bliskich okolic i planujesz złożenie pozwu o rozwód w najbliższym czasie? Zapraszam do kontaktu z kancelarią prawą, w której pracuję – więcej https://adwokat-jasek.pl/pozew-o-rozwod-adwokat-lublin/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *